Beditom - rękawy uszczelniające DLA FIRM

RĘKAWY USZCZELNIAJĄCE

Różnice w wymiarach otworu bramowego magazynu i zadokowanego pojazdu ciężarowego tworzą wolne przestrzenie, które doszczelniane są przez rękawy uszczelniające. Pełnią one rolę zabezpieczającą towary przed warunkami atmosferycznymi podczas przeładunków jak również ograniczają straty energetyczne podczas dokowania pojazdów.

Pomosty przeładunkowe 21

MODELE

Rękawy uszczelniające 15

PMV

Najczęściej stosowany model ze względu na swoją prostotę i funkcjonalność. Rękaw zbudowany z dwóch niezależnych ram aluminiowych połączonych za pomocą przegubowych ramion.

Podczas dokowania równoległy system prowadzeń odchyla się do tyłu, a specjalne naciągi sprężynowe wytwarzają dodatkowy docisk uszczelnienia do pojazdu. Całość okryta niezwykle odporną na rozerwanie plandeką grubości 3 mm wykonaną z PVC.

Rękawy uszczelniające 13

PMN

Jest to rękaw montowany bezpośrednio we wnęce budynku, tak aby nie zakłócać ciągłości fasady oraz znacząco poprawić ogólną jednorodność wizualną obiektu.

Rękawy uszczelniające 12

PWI

Pneumatyczny rękaw uszczelniający łączący w sobie optymalne uszczelnienie z uniwersalnością zastosowań.

Nadmuchiwane boczne i górne poduszki ściśle przylegają do pojazdu, automatycznie dopasowując się do niego i tworząc niemal hermetyczne połączenie. Idealne rozwiązanie do chłodni i pomieszczeń klimatyzowanych.

Rezultatem zastosowania tego typu uszczelnienia jest znaczna oszczędność energii, polepszenie warunków pracy i warunków sanitarnych.

Rękawy uszczelniające 11

PL

Zewnętrzna śluza przeładunkowa jest zadaszoną ocynkowaną ogniowo obudową, która wraz z rampą przeładunkową, bramą segmentową i rękawem uszczelniającym tworzy kompletny system przeładunkowy instalowany na zewnątrz budynku.

Śluzy znajdują zastosowanie zarówno w nowych jak i istniejących obiektach. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania zyskuje się cenną powierzchnię magazynową z jednoczesną izolacją termiczną obiektu.

OPCJE DODATKOWE

Rękawy uszczelniające 9

Standard

Standardowe rozwiązanie z nacięciami bocznymi. Sprawdza się w większości przypadków przeładunku pojazdów o typowych wymiarach.

Rękawy uszczelniające 10

Plandeka z dodatkowymi nacięciami bocznymi (typ T)

Plandeka dostarczona z dodatkowymi nacięciami, tworzącymi po trzy klapki z prawej i lewej strony. Zapewnia
optymalne uszczelnienie naroży pojazdu.

Rękawy uszczelniające 8

Plandeka nacinana (typ V)

Plandeka dostarczona z dodatkowymi nacięciami wzdłuż całej długości plandeki. Zapewnia optymalne uszczelnienie naroży pojazdu szczególnie przy dużej zmienności szerokości dokowanych pojazdów.

Rękawy uszczelniające 6

Plandeka z naniesionym numerem

Opcjonalne oznaczenie np. numeru doku.

Rękawy uszczelniające 7

Pasy najazdowe

Standardowe, białe pasy najazdowe ułatwiają dokowanie pojazdów.

Rękawy uszczelniające 5

Lamele usztywniające

Dodatkowe, opcjonalne elementy usztywniające plandekę boczną. Zapewniają zwiększenie docisku plandeki do pojazdu, a tym samym lepsze doszczelnienie.

Rękawy uszczelniające 4

Wycięcia na odboje

Opcjonalne wycięcia w bocznych plandekach zapobiegające uszkodzeniom materiału w przypadku zastosowania w doku odbojów o dużej grubości.

Rękawy uszczelniające 3

Rynna deszczowa

Specjalna rynna zintegrowana z dachem urządzenia zapewnia odprowadzanie wody deszczowej na boki. Zapobiega gromadzeniu się wody w strefie przeładunku.

Rękawy uszczelniające 2

Walce doszczelniające

Opcjonalne, elastyczne walce zapewniające dodatkowe doszczelnienie dolnych naroży rękawa PMV.

Rękawy uszczelniające

Elektryczna roleta doszczelniająca

Dodatkowa roleta doszczelniająca z napędem elektrycznym. Umożliwia obsługę pojazdów o bardzo dużych różnicach wysokości. Sterowanie bezpośrednie lub zintegrowane ze sterownikiem pomostu przeładunkowego PROM.