DLA FIRM

Pomosty PRZEŁADUNKOWE

Pomosty to urządzenia eliminujące różnice wysokości pomiędzy posadzką magazynu składowego a powierzchnią ładunkową pojazdu.

MODELE

Pomosty przeładunkowe PS

Elektrohydrauliczny pomost przeładunkowy z najazdem uchylnym dostępny w dwóch kolorach RAL 5010 niebieski i RAL 7016 antracyt.

Kompaktowa konstrukcja umożliwia dokowanie samochodów dostawczych z tzw. windą.

Pomosty przeładunkowe PT

Elektrohydrauliczny pomost przeładunkowy z teleskopowo wysuwanym najazdem dostępny w dwóch kolorach RAL 5010 niebieski i RAL 7016 antracyt.

Dostarczany wraz z ramą co ułatwia montaż bez żadnych dodatkowych podpór. Umożliwia przeładunek pojazdów, które nie są dokładnie dostosowane do doku. Unika się w tym przypadku ponownego czasochłonnego dokowania.

Pomosty przeładunkowe PTU

Elektrohydrauliczny pomost przeładunkowy z dzielonym teleskopowo wysuwanym najazdem dostępny w dwóch kolorach RAL 5010 niebieski i RAL 7016 antracyt.

Zaprojektowany został z myślą o obsłudze szerokiej gamy pojazdów różniących się konstrukcją oraz gabarytami powierzchni ładunkowej.

STEROWANIE

Wyłącznik główny

Służy do codziennego włączania/wyłączania urządzenia oraz pełni funkcję wyłącznika awaryjnego. Przełączenie wyłącznika głównego zatrzymuje wszelkie ruchy urządzenia.

Przycisk obsługowy – podnieś platformę

Realizuje funkcję uniesienia platformy i wychylenia najazdu do pozycji roboczej oraz złożenia pomostu do pozycji spoczynkowej.

Przycisk „auto-powrotu”

Krótkotrwałe naciśnięcie przycisku powoduje automatyczny powrót pomostu przeładunkowego z pozycji roboczej do pozycji spoczynkowej.

Sterowanie uszczelnieniem pneumatycznym

Przycisk umożliwia sterowanie uszczelnieniem pneumatycznym w sposób ręczny. Możliwe jest również podłączenie uszczelnienia w sposób automatyczny powiązanego z działaniem funkcji pomostu przeładunkowego lub bramy.

Sterowanie roletą doszczelniającą

Sterownik umożliwia podłączenie silnika rolety doszczelniającej, a dodatkowe przyciski służą do jej unoszenia i opuszczania.

Sterowanie bramą PROM

Dodatkowe przyciski umożliwiające sterowanie funkcjami bramy przemysłowej PROM z panelu sterowania pomostem przeładunkowym.

Wyświetlacz LCD

Wyświetlacz pełniący dodatkowe funkcje serwisowo-diagnostyczne.

Światła sygnalizacyjne

Opcja podłączenia sygnalizatorów świetlnych (wewnętrznego i zewnętrznego), które zwiększają bezpieczeństwo pracy.

Czujnik klina pod koło

Klin pod koło uniemożliwia uruchomienie pomostu przed zabezpieczeniem dokowanego pojazdu (zapobiega odtoczeniu się pojazdu podczas przeładunku).

Czujnik bramy

Czujnik bramy uniemożliwia uruchomienie pomostu przed otwarciem bramy (zapobiega kolizji bramy i pomostu).

Sygnał zwolnienia bramy

Dodatkowe złącze oferujące sygnał blokady zamykania bramy w przypadku, gdy pomost przeładunkowy nie znajduje się w pozycji spoczynkowej. Zapobiega kolizji bramy i pomostu.

Czujnik pojazdu

Sterownik umożliwia podłączenie czujnika optycznego, którego rolą jest wykrycie zadokowanego pojazdu.

AKCESORIA

PGB

Ruchomy odbój najazdowy (pływający)

PGV

Ruchomy odbój najazdowy (przestawny)

ODBOJE

Odboje stałe PGF, PGFS, PGS, PBGP, płyta odbojowa PZPS

PEF, PEK

Naprowadzacze

PAFP, PAFO

Słupki ochronne